Sistare cursuri

În urma şedinţei Comisiei Judeţene  pentru Situaţii de Urgenţă, Inspectoratul Şcolar al judeţului Argeş şi Prefectura judeţului Argeş au hotărât sistarea cursurilor pentru zilele de marţi şi miercuri, 10 şi 11 ianuarie 2017, în toate unităţile de învăţământ argeşene. Motivăm această decizie prin faptul că judeţul Argeş se află, în această perioadă, sub incidenţa codului portocaliu de ger, cu temperaturi cuprinse între -15˚ şi -29˚ C. În acest sens, în oraşele şi municipiile din judeţul Argeş vom asigura unităţi de învăţământ preşcolar şi gimnazial ca şi centre de permanenţă, unde elevii pot beneficia de asistenţă educativă din partea personalului unităţii, după cum urmează: Câmpulung: Şcoala Gimnazială ,,C.D.Aricescu” GPN ,,Sf.Nicolae”